Stworzenie
Kiedy Bóg chciał stworzyć rybę, zwrócił się do morza. Kiedy Bóg chciał stworzyć drzewa, zwrócił się do ziemi. Ale kiedy Bóg chciał stworzyć człowieka, zwrócił się do samego siebie. Wtedy Bóg powiedział: Stwórzmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo.
Jeśli wyciągniesz rybę z wody, umrze. Jeśli wyrwiesz drzewo z ziemi, również zginie. Tak samo człowiek, który odłącza się od Boga, umiera. Bóg jest naszym naturalnym środowiskiem. Zostaliśmy stworzeni, by żyć w Jego obecności. Jesteśmy z Nim połączeni, bo tylko w Nim istnieje życie.
Pamiętaj, woda bez ryby nadal jest wodą, ale ryba bez wody jest niczym. Ziemia bez drzewa nadal jest ziemią, ale drzewo bez ziemi jest niczym. Bóg bez człowieka nadal jest Bogiem, ale człowiek bez Boga jest niczym.
Mnie stworzył Duch Boga, ożywiło mnie tchnienie Wszechmocnego.
Księga Hioba 33,4